Kredyty gotówkowe przez internet – to możliwe!

Z roku na rok przez internet można załatwić coraz więcej spraw. Jeszcze kiedyś fenomenem było to, że można tam robić zakupy. Dzisiaj natomiast banki wprowadzają do swoich ofert kredyty gotówkowe online, dzięki czemu nie musisz wychodzić z domu, a pieniądze na Twoim koncie pojawią się nawet w ciągu kolejnych kilkunastu minut od złożenia wniosku. Jest to zdecydowanie ciekawa propozycja, szczególnie, jeśli nie masz ochoty na czekanie w kolejkach w banku, ani wypełniania stosu dokumentów.


Na czym to dokładnie polega?

Najlepiej, jeśli masz konto w banku, gdzie chciałbyś wziąć kredyt. Nie jest to, co prawda konieczne, niemniej jednak bank szybciej oceni Twoje dochody z ostatnich 3 miesięcy i będzie mógł podjąć decyzję kredytową. Przeważnie jest ona realizowana bardzo szybko, ewentualnie w weekendy cały proces przebiega w niektórych bankach nieco wolniej, albo zostaje przełożony do najbliższego dnia roboczego. Przeważnie jednak kredyt możesz otrzymać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, co w razie nagłej potrzeby jest niezwykle dobrą wiadomością.

Dodatkowo przy tego typu kredytach przeważnie nie trzeba jakoś szczególnie wielu formalności. Wystarczy najczęściej prosty wniosek, jak i również wypełnienie oświadczenia o dochodach, jak i również miejscu Twojej pracy. To dla banku są dwa najważniejsze kryteria, więc jeśli nie pracujesz, to niestety możesz zapomnieć o skorzystaniu z takiego kredytu. Kolejna ważna sprawa, to również Twoja ogólna zdolność kredytowa i historia w BIK, niestety, jeśli to też nie jest w najlepszej kondycji, to na pewno pojawią się trudności, albo bank będzie chciał mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenia, np. w postaci hipoteki.

Gdzie szukać dobrych ofert?

Dobrym pomysłem na znalezienie dobrej oferty jest wizyta na forum kredytowym, gdzie użytkownicy każdego dnia polecają sobie najlepsze oferty, które sprawdzili i dokładnie przeanalizowali pod kątem warunków i ich korzyści. Warto również korzystać z rankingów kredytowych. To ważne, aby nie kierować się wyłącznie frazesami z reklam, ponieważ w takim wypadku możesz na tym nie najlepiej wyjść. Zachęcamy Cię, więc do tego, abyś zawsze dokładnie sprawdzał umowy, które podpisujesz, bowiem często tylko na reklamach dany kredyt może wydawać się taki wspaniały i korzystny, a w rzeczywistości wygląda to o zgoła inaczej.