Pożyczki studenckie rozwiązaniem braku pieniędzy

Każdy z nas na pewno słyszał żarty z gatunku „biedny student”. Czas studiowania zdecydowanie nie sprzyja zasobności portfela, szczególnie jeśli rodziców młodego człowieka nie stać na więcej niż zapłacenie mu mieszkania czy dojazdów do miejscowości, gdzie znajduje się uniwersytet. Dlatego większość studentów przez kilka lat swojej akademickiej kariery musi mocno zacisnąć pasa i starać się jakoś przetrwać za jak najmniejsze nakłady finansowe.


Jest jednak prosty sposób, jak uniknąć całkowitej biedy w trakcie studiowania – są to pożyczki studenckie. Pożyczki studenckie to kredyt udzielany osobom, które rozpoczynają studia przed ukończeniem 25 roku życia na uczelniach zarówno państwowych, jak i niepublicznych. To co charakteryzuje pożyczki studenckie to niezwykle niska stopa oprocentowania i to, że państwo spłaca odsetki. Dzięki temu student otrzymuje praktycznie za darmo pieniądze do wykorzystania na utrzymanie, jedzenie, czy inne wydatki – po prostu ma za co żyć.

Oczywiście kredyt studencki przeznaczony jest do wspierania najbiedniejszych studentów – dlatego dochód w rodzinie na jednego członka nie może przekraczać na ten moment 2500 zł. Aby uzyskać taki kredyt należy w banku złożyć dokumenty potwierdzające bycie studentem, dokumenty o dochodach na członka rodziny oraz wniosek. Pożyczki studenckie otrzymuje się przez cały czas studiowania a spłacanie ich zaczyna się 2 lata po zakończeniu studiowania.

Pożyczki studenckie charakteryzują się praktycznie darmowymi odsetkami i niezwykle tanimi kosztami związanymi z obsługą bankową. To sprawia, że są idealnym rozwiązaniem w przypadku studentów pochodzących z rodzin, które nie są w stanie utrzymać ich na zadowalającym poziomie. Jeśli nie chcesz głodować przez całe studia – warto dowiedzieć się o pożyczki studenckie.