Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach to bardzo popularny produkt finansowy oferowany przez banki i firmy pożyczkowe z sektora pozabankowego, również całkowicie online. Co warto wiedzieć o takiej pożyczce i jakie są jej rodzaje?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – co to za produkt

Pod pojęciem kredyt gotówkowy bez zaświadczeń kryje się przeważnie pożyczka gotówkowa na dowolny cel ze spłatą ratalną (oferowana przez banki, SKOKi i firmy z sektora pozabankowego) lub chwilówka gotówkowa na okres od 1 do 60 dni (przeważnie pozabankowa). Cechą łączącą te dwa odmienne produkty jest minimum formalności wymaganych do uzyskania pomocy finansowej.

Minimum formalności

Do otrzymania pożyczki bez zaświadczeń o dochodach przeważnie wystarczy dowód osobisty, konto w banku oraz (w przypadku wnioskowania online) aktywny adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Wsparcie finansowe udzielane jest na podstawie oświadczenia o dochodach, którego prawdziwość jest domniemana. Czasami oświadczenie weryfikowane jest poprzez połączenie z kontem bankowym z wpływami wynagrodzenia lub wgląd do umowy o pracę czy innej umowy poświadczającej zatrudnienie.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to produkt dostępny dla praktycznie każdego dorosłego (pow. 18 roku życia) obywatela Polski, który osiąga dochody z tytułu pracy zarobkowej (szczególnie w oparciu o oskładkowaną umowę – zlecenie czy o pracę) i jest klientem jednego z banków lub SKOKów. Pożyczkę na dowolny cel z minimum formalności otrzyma każda osoba z jednoznacznie pozytywną lub neutralną historią kredytową w bazach BIK, BIG, InfoMonitor i KRD , co do której oświadczeń o dochodach nie pojawiają się żadne wątpliwości.