Gdzie pożyczyć pieniądze na zakup auta?

Kredyt na samochód, jak sama nazwa wskazuje udzielany jest wyłącznie na zakup nowego lub używanego auta. Oczywiście zakup musi być udokumentowany. W przypadku standardowego kredytu na dowolny cel nie musimy przedstawiać, na co wydaliśmy pieniądze.

Wszystko zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Zakup samochodu na kredyt wymaga zazwyczaj wkładu własnego o określonej wysokości (najczęściej 10-20% wartości pojazdu), jednak nie jest to warunek konieczny. Można znaleźć sporo ofert, które nie wymagają takiej opłaty. Kredyty samochodowe zwykle udzielane są pod zastaw pojazdu – to on stanowi tutaj zabezpieczenie, a więc ilość formalności jest w tym przypadku ograniczona. Wiele zależy od wymagań danego banku. Z pewnością zostanie przeanalizowana nasza historia kredytowa. 

Zanim zdecydujemy się na kredyt samochodowy powinniśmy znaleźć ofertę dopasowaną do potrzeb. Najlepiej skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Jest to rozwiązanie najprostsze, a zarazem najszybsze. Wielkim plusem jest fakt, że bez problemu porównamy ze sobą różnorodne oferty. Kredyt samochodowy kalkulator to spore ułatwienie dla osób planujących zakup nowego pojazdu. Dzięki porównywarce możemy sprawdzić, który bank zapewnia najniższe koszty. Wszystko po to, aby zminimalizować wysokość miesięcznej raty. Osoby, które nie mają szans na kredyt bankowy powinny wziąć pod uwagę pożyczki pozabankowe. Jest to jedyne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają zadłużenia lub komornika. Pożyczkodawca zweryfikuje naszą historię kredytową, jednak nie będzie one przeszkodą podczas ubiegania się o pożyczkę. Ponadto możemy uniknąć wielu czasochłonnych formalności.